sdsdsd

Nasi partnerzy

Środki oddzielające

Metimpex oferuje środki oddzielające, środki smarno-poślizgowe , kleje do form i rdzeni i inne środki pomocnicze dla odlewni. Materiały te zostały sprawdzone w wielu odlewniach polskich i europejskich zyskując doskonałą opinię . Środki oddzielające z grupy DEMOTEX znajdują zastosowanie we wszystkich technologiach wykonywania form i rdzeni tak przy formowaniu na wilgotno, jak i do mas utwardzanych na zimno i na gorąco. Są przyjazne dla środowiska w pełni odpowiadając ostrym wymaganiom stawianym bezpieczeństwu pracy.

Zakres stosowania poszczególnych środków oddzielających obrazują poniższe tabele:

tabela1

tabela2

W ofercie znajdują się również środki pomocnicze takie jak n.p. środki smarno- poślizgowe w aerozolu, środek poprawiający wybitnie płynność masy utwardzanej szkłem wodnym RESIN, środek poprawiający wybijalność rdzeni utwardzanych szkłem wodnym ZERFALLSFÖRDERER i wiele innych.

W zakresie chemii odlewniczej współpracujemy z niemiecką firmą TECHNOFOND GmbH.

Firma TECHNOFOND GmbH jest także producentem regeneratora ściernego masy formierskiej oraz oprzyrządowania odlewniczego.

Po szczegółowe informacje zapraszamy: suchmiel@metimpex.com.pl

lub wprost na stronę producenta: http://www.technofond.de

Pokrycia

Oferta nasza zawiera również całą gamę pokryć alkoholowych i wodnych (dostępnych także w postaci półproduktu do przygotowania we własnym zakresie):

DIMASIL – pokrycia wodne

DIMANOL – pokrycia alkoholowe

Pokrycia te przeznaczone są do wszystkich rodzajów odlewanych stopów (t.j. żeliwa, staliwa, metali lekkich i ciężkich) . Wysoka jakość oferowanych powłok gwarantuje doskonałe efekty końcowe procesu odlewania metali, co znalazło uznanie u wielu odbiorców również w Polsce.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w przypadku nasuwających się pytań.

Jesteśmy też otwarci na negocjację cenową w zależności od ewentualnych rozmiarów współpracy pomiędzy nami.

Istnieje możliwość otrzymania bezpłatnej próbki wybranego środka – prosimy o wcześniejszy kontakt w tym celu.

W zakresie pokryć współpracujemy z niemiecką firmą Karl E. DIETSCHE GmbH & Co. mającą swą siedzibę w Mannheim.

Jan Suchmiel: suchmiel@metimpex.com.pl